Cengizhan Halı Yıkama
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

CENGİZHAN HALI KOLTUK VE PERDE YIKAMA

 
Firmamız 1990 yılında kurulmuş ve halen büyüyerek kendini geliştirmeye devam etmektedir. Halı yıkama sektörünün önde gelen isimlerinden bir tanesidir. 1000 m2 kapalı alanda yer alır. Kurutma sistemi 150 adet 6 m² halı alabilecek kapasiteye sahiptir. Kurutma işlemi azami 5 saat içinde gerçekleştirilir. Firmamız yılların deneyimlerine sahip eğitimli uzman personel kadrosundan oluşmaktadır. 24 saat vardiya sistemi ile çalışılır. İstanbul bölgesinde siz değerleri müşterilerimizin adreslerinden araçlarımızla halılarınız teslim alınarak, özenle temizlik işlemi gerçekleştirildikten sonra, yine adreslerinize teslim edilir. Türkiye genelinde ise telefon ile hizmetimiz sağlanabilir. Firmamız güleryüz, dürüstlük ve kaliteli hizmeti prensip edinmiştir. Herhangi bir rahatsızlıkta tekrar memnuniyeti sağlamayı garanti ederiz.

  • Halılarınız ev ya da işyerlerinizden makbuz karşılığında teslim alınarak numaralandırılır.
  • Halı yıkama fabrikamıza gelen halılar, cins ve niteliklerine göre sınıflandırılır.
  • Daha sonra toz dolabında toz, kum ve yabancı maddelerden arındırılması sağlanır.
  • Bu aşamadan sonra yıkama havuzlarına alınır, önceden sınıflandırılan halılar ayrı ayrı işleme tabi tutulur.
  • Havuzda yıkama su ile ıslatılarak başlar. Kirlerin yumuşaması sağlanır.
  • Sonra şampuanlı havuzlara alınarak elektronik fırçalarla ön ve arkaları dönüşümlü olarak yıkanır.
  • Lekeler için ayrıca ikinci havuzlara alınır.
  • Lekeler giderilmeye çalışılır. Tekrar durulanır ve vakumlanır.
  • Halı içinde oluşan bakteri ve zararlı mikropların yok edilmesi için ilaçlanır, steril hale getirilir.
  • Bir süre beklemeye alınır. Tekrar santifürüjde suyu sıkılır.

Firmamızda kuru köpüklü koltuk yıkama ile 2 saat içinde kurutma garantisi ile koltuk yıkama hizmeti verilmektedir. Ayrıca duvardan duvara halıfleks halılarınızı da kuru köpük ile yıkıyor 2 saat içinde kuruma sağlıyoruz.
 
 
 

Faydalı Bilgiler

 
Kan lekesine soğuk temizleme karışımlarıyla müdahale edilmelidir. Halıyı kandaki patojenik oluşumlardan temizlemek için profesyonel hizmet alınmalıdır.
 
Pas lekesinin kaldırılması için profesyonel birinin yardımı mutlaka gerekir, çünkü bu lekenin temizlenmesinde kullanılan kimyevi maddeler yanlış kullanıldığında halıya çok büyük zararlar verebilir.
 
Bazı hardalların içinde çok güçlü boya vardır ve bu halıdan kolay kolay çıkmaz. Hardalla lekelenmiş bölümün kesilip alınması ve bu bölüme yeni bir parçanın eklenmesi gerekebilir.